Fundacja Allot

Nic się nie dzieje bez przyczyny jeśli trafiłeś na tą stronę to albo potrzebujesz naszej pomocy albo my potrzebujemy Ciebie.

dr nauk hum. Katarzyna Patyk

Dwa światy, jeden czas

Scenariusz, zdjęcia i montaż: Andrzej Ostrowski
Autorzy: Grzegorz Siwiec – muzyka, Agnieszka Wiechnik – tekst, Katarzyna Patyk – tekst
Inicjatorzy przedsięwzięcia: Katarzyna Patyk – pierwowzór tekstu, Piotr Robert Mochol – management
Aranżacja i produkcja: Tomasz Bidiuk
Wykonawcy: Agnieszka Wiechnik (Must Be The Music 11) – vocal, Natalia Wawrzyńczyk (Must Be The Music 9) – vocal, Piotr Bogutyn – gitary, Tomasz Bidiuk – instrumenty klawiszowe, programowanie, Grzegorz Siwiec – współaranżacja i instrumenty klawiszowe
Choreografia: Piotr Robert Mochol

W nagraniu udział wzięli uczniowie z autyzmem z Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie oraz tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA. Produkcja teledysku została współfinansowana przez Stowarzyszenie „Radość Dawania” oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Co robimy?

Nasza Fundacja stawia sobie wiele celów, z czego najważniejszy to wspieranie osób, które wskutek przyczyn niezależnych od siebie, znalazły się na marginesie życia, nie mogąc czerpać z życia prawdziwej radości. Stąd też pragniemy aby dzięki naszym działaniom przywrócić uśmiech i sens życia wszystkim, którzy tego potrzebują.

Szczególną troską otaczamy osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera, które z racji specyficznego zaburzenia są narażone zdecydowanie częściej na zranienie przez otoczenie. Jeśli uda się nam nauczyć społeczeństwo aby spojrzeli na świat z ich perspektywy, będzie to dla nas olbrzymi sukces i wstęp do budowania przyjaznych środowisk ich życia.

Dążymy zatem aby stworzyć dla takich osób, jak i wszystkich im podobnym niepełnosprawnym, przestrzeni życiowej w której mogliby być sobą, z której mogliby jak najwięcej czerpać ucząc się życia i mając świadomość, że są dla kogoś ważni a ich praca jest potrzebna. Prawo do niezależnego i pełnego życia w granicach możliwości należy uznać za podstawowe prawo człowieka w każdym kraju.

„To, że ktoś jest niepełnosprawny nie powinno oznaczać, że jest pozbawiony podstawowych praw, jakie ma każdy człowiek bądź też, że prawa te są zabrane lub deprecjonowane. Te prawa i przywileje powinny być nawet podkreślane i uwydatnione, aby czyjaś ignorancja, strach, uprzedzenie lub znieczulica nie zaprzepaściły potencjału osoby z autyzmem (H. De Clercq, Karta Praw Osób z autyzmem, 2013).

 
Naszych publikacji
 
Zrealizowanych szkoleń
 
Przeprowadzonych diagnoz
 
Przeprowadzonych terapii

Polecamy