Nic się nie dzieje bez przyczyny jeśli trafiłeś na tą stronę to albo potrzebujesz naszej pomocy albo my potrzebujemy Ciebie.
Fundacja Allot
Dwa światy, jeden czas
Scenariusz, zdjęcia i montaż: Andrzej Ostrowski
Autorzy: Grzegorz Siwiec – muzyka, Agnieszka Wiechnik – tekst, Katarzyna Patyk – tekst
Inicjatorzy przedsięwzięcia: Katarzyna Patyk – pierwowzór tekstu, Piotr Robert Mochol – management
Aranżacja i produkcja: Tomasz Bidiuk
Wykonawcy: Agnieszka Wiechnik (Must Be The Music 11) – vocal, Natalia Wawrzyńczyk (Must Be The Music 9) – vocal, Piotr Bogutyn – gitary, Tomasz Bidiuk – instrumenty klawiszowe, programowanie, Grzegorz Siwiec – współaranżacja i instrumenty klawiszowe
Choreografia: Piotr Robert Mochol
W nagraniu udział wzięli uczniowie z autyzmem z Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie oraz tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA. Produkcja teledysku została współfinansowana przez Stowarzyszenie „Radość Dawania” oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie.
Co robimy?
Nasza Fundacja stawia sobie wiele celów, z czego najważniejszy to wspieranie osób, które wskutek przyczyn niezależnych od siebie, znalazły się na marginesie życia, nie mogąc czerpać z życia prawdziwej radości. Stąd też pragniemy aby dzięki naszym działaniom przywrócić uśmiech i sens życia wszystkim, którzy tego potrzebują.
Szczególną troską otaczamy osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera, które z racji specyficznego zaburzenia są narażone zdecydowanie częściej na zranienie przez otoczenie. Jeśli uda się nam nauczyć społeczeństwo aby spojrzeli na świat z ich perspektywy, będzie to dla nas olbrzymi sukces i wstęp do budowania przyjaznych środowisk ich życia.
Dążymy zatem aby stworzyć dla takich osób, jak i wszystkich im podobnym niepełnosprawnym, przestrzeni życiowej w której mogliby być sobą, z której mogliby jak najwięcej czerpać ucząc się życia i mając świadomość, że są dla kogoś ważni a ich praca jest potrzebna. Prawo do niezależnego i pełnego życia w granicach możliwości należy uznać za podstawowe prawo człowieka w każdym kraju.
„To, że ktoś jest niepełnosprawny nie powinno oznaczać, że jest pozbawiony podstawowych praw, jakie ma każdy człowiek bądź też, że prawa te są zabrane lub deprecjonowane. Te prawa i przywileje powinny być nawet podkreślane i uwydatnione, aby czyjaś ignorancja, strach, uprzedzenie lub znieczulica nie zaprzepaściły potencjału osoby z autyzmem (H. De Clercq, Karta Praw Osób z autyzmem, 2013).
Naszych publikacji
Zrealizowanych szkoleń
Przeprowadzonych diagnoz
Przeprowadzonych terapii
Polecamy


